آموزشگاه کامپیوتر,آموزشگاه کامپیوتر پایا, بهترین آموزشگاه کامپیوتر,آموزشگاه فنی و حرفه ای در تهران,آموزشگاههای برتر,لیست آموزشگاههای کامپیوتر,وب سایت آموزشگاه كامپيوتر,مجتمع فنی
Fa Ar En

After Effects Training آموزشگاه افتر افکت

آموزش نرم افزار افتر افکت After Effects Training

نرم افزار افتر افکت چیست؟

نرم افزار افتر افکت یکی از قدرتمندترین ابزارهای پویانمایی دوبعدی و جلوه های ویژه سینمایی در جهان است. که انقلاب وسیعی در نگرش نسبت به پویانمایی و تلویزیون پدید آورده. این نرم افزار هماهنگی بالایی با نرم افزار ادوبی فوتوشاپ و ادوبی پریمیر و ادوبی آدیشن دارد.

نرم افزار After Effect در زمینه تلفیق و ترکیب تصاویر متحرک همان قدرتی را در اختیار شما قرار می دهد که نرم افزار فتوشاپ در اختیار طراحان قرار می دهد. در محیط نرم افزار افتر افکتس می توانید ارتباط بین تصاویر، صداها و فیلم های متحرک را به دلخواه و با مهارت بر قرار نمایید. به کمک این برنامه می توانید صداها را وارد کنید تا با حرکات تصاویر اجراء شوند.

از نرم افزار افتر افکت در صنعت تصویر متحرک و فیلم های ویدیویی و تیتراژ فیلم ها و تبلیغات تلویزیونی استفاده می شود. و بسیاری از شاهکار های سینمایی و تبلیغات تلویزیونی اغلب محصول برنامه AE یا همان افتر افکتز است! به عبارتی برنامه After Effects در زمینه تلفیق و ترکیب تصاویر متحرک همان قدرتی را در اختیار شما قرار می دهد که ابزارهای نقاشی و ترسیمی در اختیار هنرمندان قرار داده اند!

افتر افکتس After Effects نرم افزار ایجاد جلوه های بصری دیجیتال Digital Visual Effects، موشن گرافیک (موشن گرافیک Motion graphic design یا گرافیک متحرک زیر مجموعه ای از طراحی گرافیک است. که قوانین طراحی گرافیک را در یک محیط فیلم سازی یا یک محیط تولید تلویزیونی، از طریق به کاربردن انیمیشن "جان بخشی" یا تکنیک های سینمایی، به کار می برد.) و برنامه کاربردی ترکیب عناصر بصری Compositing Application مختلف است. افتر افکتس توسط شرکت ادوبی سیستم توسعه یافته و در فرایند پس از تولید در فیلم سازی و تولیدات تلویزیونی مورد استفاده قرار می گیرد.

در میان دیگر نرم افزارهای گرافیکی، افتر افکتس را می توان برای کروماکی (کروماکی Chroma key compositing, or chroma keying یک تکنیک جلوه های ویژه سینمایی و پس‌تولیدی Video Post-Production برای روی هم قرار دادن چند نگاره و یا فیلم بر روی هم است. بدین صورت که از اشیا یا افراد تصاویری روبروی پرده سبز یا پرده آبی گرفته شده و با نگاره های مطلوب از پیرامون ادغام می گردند.) ، اصلاح حرکت، اندازه و جهت، ترکیب عناصر بصری و انیمیشن یا نقاشی متحرک Animation استفاده کرد. همچنین نرم افزار افتر افکت را به عنوان یک نرم افزار بسیار پایه برای ویرایشگر غیرخطی non-linear editor ، ویرایشگر صوتی Audio editor و واسطه تبدیل کدها می توان استفاده کرد.

با توجه به تجربه متخصصان توصیه می شود قبل از شروع آموزش نرم افزار افتر افکت Adobe After Effects تجربه کافی در زمینه طراحی گرافیکی و آموزش نرم افزار فتوشاپ Adobe Photoshop را بدست آورید.

After Effects آموزشگاه آموزش افتر افکت نرم افزار

کاربرد نرم افزار افتر افکت در فیلم های سینمایی:

فیلم های پرهزینه هالیوودی همچون Gladiator, Spider Man, Die Hard 4, فیلم جنجالی 300، Mr. & Mrs Smith, Last Samurai, Rush Hour 3 , سری فیلم های Blade و فیلم ماتریکس Matrix و بالغ بر ۳۵۰ فیلم دیگر هالیوودی همگی از نرم افزار افترافکت برای جلوه های ویژه، تیتراژ و میکس ویدیویی خود استفاده نموده اند.

افتر افکت یک نرم افزار کاربردی برای ساختن سازه های ویدیویی و انیمیشن و افکت های ویژه است. این نرم افزار در بین ویدیو سازها بسیار محبوب می باشد. تقریبا صنعت استانداردی در میان سطح نیمه حرفه ای هاست. فقط تولیداتی با تقاضاهای بسیار بالا و بودجه های هنگفت به چیزی پیچیده تر از افتر افکت نیاز دارند. نرم افزار افتر افکت کاملا قادر به تولید سازهای ویدیویی بسیار با کیفیت برای برنامه های تلویزیونی و تبلیغات است. و حتی امکان تولید ویژگی های فیلم ها را نیز دارد. افتر افکت از جریان-کاری عمومی مشابه تمام نرم افزارهای ادیت ویدیویی استفاده می کند. هر پروژه شامل کلکسیونی از داشته های رسانه ای و مدیا است که در لایه های گوناگون در یک نوار زمان یا تایم لاین Time Line مرتب شده اند.


تفاوت فتوشاپ و افتر افکت چیست؟

برنامه فتوشاپ برای دستکاری تصاویر ساکن طراحی شده است. اگر در یک پروژه افکت گذاری می خواهید از تصاویر ساکن با کیفیت بالا استفاده نماید بهترین و قدرتمندترین برنامه، نرم افزار Photoshop می باشد. از تصاویر پردازش شده در فتوشاپ میتوان در پروژه های افتر افکت یا AE استفاده نمود. برنامه فتوشاپ برای پردازش تصاویر ساکن بسیار بسیار مناسب و پر قدرت است.

برنامه افتر افکت برای تصاویر متحرک بسیار پر قدرت طراحی شده است. همچنین از این نرم افزار می توان برای قرار دادن جلوه های ویژه حرکتی بر روی فیلم ها و نقاشی بر روی فیلم ها استفاده نمود. همچنین افترافکت قابلیت مونتاژ و میکس تصاویر را نیز دارا می باشد. و از فرمت های تصویری بسیاری برای انجام این امور پشتیبانی می کند. از جمله امکاناتی که به این نسخه اضافه شده است می توان به امکان وارد کردن 3D Object از photoshop CC و تغییرات 3D آن ، خروجی Time Line با فرمت XFL و امکان باز کردن همزمان آن در نرم افزارهای دیگر شرکت ادوبی از جمله نرم افزار فلش وجود دارد. استفاده کامل از سطح های ۲٫۵ وجهی ، تعامل بسیار قوی با نرم افزارهای ادیت فیلم و صدای ادوبی و کارکرد عالی برای موبایل اشاره کرد.


مقایسه افترافکت با نرم افزار Adobe Premiere

بسیاری از مردم در مورد اینکه دقیقا افترافکت چه کاری انجام می دهد، سر در گم می شوند. و اینکه افتر افکت چه تفاوتی با برنامه هایی مانند نرم افزار پریمیر پرو دارد؟

در نگاه اول به نظر می رسد نرم افزار افتر افکتس دارای کاربرد مشابه با نرم افزار premiere می باشد. و حقیقتا نیز هر دو از بسیاری از امکانات، فیلترها و افکت ها مشترکا استفاده می کنند. تفاوت در این است که افتر افکتز که فوتیج ویدیو رو به روش مشابه ای شبیه پریمیر ادیت می کند، به طور ویژه ای برای کار با لایه بندی ویدیو و کامپوزیت سازی و افکت ها و انیمیشن ها هم طراحی شده است. البته پریمیر هم می تواند این کارها را انجام دهد. ولی افتر افکتز و جریان کاری آن اندکی متفاوت است که باعث ساده تر بودن آن می شود. افتر افکت همچنین خروجی با کیفیت تری نسبت به پریمیر ارائه می نماید.

به طور خلاصه: نرم افزار Adobe After Effects برای کار با نوارهای زمانی کوتاه تر و افکت های بیشتر، بهتر کار می کند. Adobe Premiere Pro برای کار با پروژه های ادیت عمومی و مخصوصا طولانی و ادیت های پیچیده، بهتر کار می کند.

After Effects آموزشگاه آموزش افتر افکت نرم افزار

نظرات دانشجویان آموزشگاه
سركار خانم ليلا خداويردي فر  (1393/03/25) :
تليغات اينترنتي بسيار خوب بود و مشاوره اوليه كامل انجام شد. چون مي خواستم كار طراحي پوستر انجام بدم و حرفه اي مي خواستم، ثبت نام كردم. استاد بسيار بسيار عالي بودن و امكانات هم خوب بود. دوره اينديزاين هم در آينده شركت مي كنم.
سرکار خانم اردلانی  (1395/11/23) :
ممنون از زحمات استاد خوب دوره فتوشاپ. خیلی عالی بود و راضی هستم از دوره ای که در آموزشگاه پایا گذراندم.
جناب آقاي ياشار فرون چي   (1392/03/05) :
يكي از اعضاي خانواده در اين موسسه دوره ديده بود و آشنايي قبلي با آموزشگاه را داشتم و رضايت قبلي باعث شد تا در دوره ثبت نام كنم. دوره واقعا برام مفيد بود و اون چيزي رو كه دنبالش بودم بهش رسيدم. از برخورد همكاران و اطلاعات كاربردي استاد واقعا راضي بودم.
سركار خانم مينا گودرزي  (1392/05/21) :
از طريق تبليفات اينترنتي با آموزشگاه آشنا شدم و مشاوره تلفني باعث شد تا در دروه ثبت نام كنم. ميزان شهريه متناسب بود. اساتيد واقعا خوب و دوره كاملا كاربردي بود. فضاي آموزشي و برخورد همكاران موسسه بسيار خوب و گرم بود. متشكرم .
سرکار خانم غفاری  (1396/12/21) :
کلاس بسیار عالی بود. استاد بسیار مسلط و با اخلاق بودن. با تشکر از آموزشگاه کامپیوتر پایا
جناب آقای امامی  (1396/3/5) :
با سلام. کلاس فتوشاپ بسیار مطلوب و یادگیری هم زیاد بود. انتقال مطلب بسیار خوب انجام گرفت.
جناب آقای هاشمی  (1394/9/28) :
دومین بار که در کلاس های آموزشگاه کامپیوتر پایا شرکت می کنم. واقعا دوره هاتون کاربردی هستش و به درد کار می خوره. کمال تشکر رو از زحمات موسسه بخصوص استاد محترم را دارم و امیدوارم همیشه موفق و پیشرو باشید.
سرکار خانم شریفیان  (1394/04/04) :
با سلام ، همه چیز خوب بود و از نحوه آموزش کاملا راضی هستم. همچنین نحوه برخورد پرسنل عالی بود. با آرزوی موفقیت روزافزون.
سرکار خانم نامدار  (1396/3/8) :
با تشکر از آموزشگاه کامپیوتر پایا بابت این دوره. از استاد خوبم بسیار ممنونم.
سرکار خانم عراقی  (1394/02/26) :
با تشکر از تمامی دوستان و اساتید محترم آموزشگاه، به خصوص استاد بابت زحماتشون برای آموزش بنده و تشکر از مسئولین آموزشگاه بابت هماهنگی کلاس ها به بهترین شکل ممکن. آرزوی سلامتی براتون دارم.
جناب آقای کریمی  (1394/10/19) :
در طول دوره مطالب آموزشی خیلی خوب و به موقع گفته می شد و با تموم شدن دوره هیچ مشکلی نداشتم. استاد خوبی در کلاس بودن و چون از شهرستان اومده بودم برای این دوره خیلی خوب و با برنامه ریزی برگزار شد.
جناب آقای کرمی  (1395/8/17) :
با سلام. دوره بسیار خوب و کاربردی برگزار شد. از همکاران موسسه ممنونم.
سرکار خانم عسگربنایی  (